Запалення сечового міхура, цистит.
Хвороба викликається кишковою паличкою, факальним стрептококом, стафілококами, вірусами, інфекція, потрапляє в сечових міхур переважно ззовні через сечовипускний канал, можливе також зараження і незхідним шляхом шляхом через нирки. Запалення міхура збільшує чутливість сечовипускного рефлексу, що веде до такого і болісного сечовипускання. Сеча містить білки, гній, кров та мікроорганізми (більш 100 тисяч в 1мл).
- При гострому циститі взяти столову ложку подрібненого гриба «чага» (це не плідна форма іноного косого, який паразитує на березах, див параграф 1.9.6), залити 1л окропу, настоювати 1 год. пити теплим протягом дня безвідносно до прийому їжі. Порцію гриба можна використати двічі (Олександер Захарченко).
- Взяти 3 головки часнику, подрібнити, залити 300г білого вина і варити 15хв., приймати по столовій ложці перед сном (Міятович).
- Взяти жменю сухого насіння гарбуза, очистити, потовкти у ступі, залити 0,25л окропу, настоювати 20хв, пити теплим і підсолодженим (Peter, 1927).
- Залежно від маси тіла хворого взяти від 10 до 50г листочків берези, залити 1л окропу і ще варити 1-2 хв. ; коли рідина охолоне до 40 градусів, додати 1 грам харчової соди, настоювати 6 годин, процідити. Випити за день в три прийоми до їди. Можна брати і березові бруньки (Туцаков).
- При гострому циститі в 1-й день взяти 3стол. Ложуи подрібнених квіток липи, залити 1л води, на малому вогні довести до кипіння, варити 2-3ха. Настоювати 1 год. пити теплим, ковтками протягом дня. В наступні дні випити за день по 0, 5л такого ж інфузодеконту(О. Захарченко).
- При шийковому циститі взяти порівну траву остудника (стрижниці), , корені мильнянки, бузини трав’янистої (хамза); 20г суміші варити 10хв в 0,8 води. Пити по 100-150г тричі на день після їди протягом місяця (Мамгур).
- Пригнічує бактеріальну інфекцію у сечовику і сечовивідних шляхах сік журавлини: випити за день 2 склянки (без цукру!) з великої кількості води – не менше 1л (A.E.Sobotka).